Toplam 2 sonuçtan 1 ile 2 arasındakiler gösteriliyor.
    PROSPECT

İzmir İstanbul yeni otoyolu - 2019

Herkese selam arkadaşlar, bugün ilk kez yeni istanbul izmir otoyolunu kullandım. Tecrübelerimi kısaca aktarayım size de.
    Öncelikle motorum yamaha xv950 görmeyen ve hatırlamayanlar için 😄 Yeni otoyola İzmir'den giriş yapıp Bursa'dan çıktım, Mudanya'dan Yenikapı'ya gitmek üzere feribota bindim. Toplamda otoyola 83,80 tl para ödedim(motorla olduğum için 6.sınıf fiyatı). Toplam 353 kilometre yeni yoldan geldim, ortalama hızım 145-150 km/h arasıydı, 120’nin altına hiç düşmedim, 167’nin üstüne hiç çıkmadım. Öncelikle yeni yoldan gelirken eski yola kıyasla daha az keyif aldım, etraf çok boş olduğu için rüzgar çok dengesiz, özellikle İzmir - Manisa/Saruhanlı arası 145in üstüne çıkınca resmen rüzgardan dayak yedim, bir kaç kez rüzgarın itmesiyle şerit değiştirmeye kadar gittim. Balıkesir'den sonra rüzgar nispeten zayıflıyor 150-155 gibi seyredebildim ama yine de genel olarak etrafta bina veya tepelik olmadığından yorucu bir rüzgar vardı. Yol birkaç yol kenarı çalışması hariç hiç 3 şeridin altına düşmüyor, genel olarak arabalar da 130-140 arası seyrediyor. Yol kalabalık değil ama görüş alanınızda genelde 6-8 araç oluyor. Neredeyse hiç viraj yok dümdüz geliyorsunuz, olan virajın açısı da %20yi geçmiyor. Benzinlik konusunda küçük depoma rağmen(12 litre) sıkıntı yaşamadım, her 30-40 km’de bir benzinlik var, sadece Balıkesir girişi ve Akhisar arası 87 km benzinliksiz alan var, oraya da açılacakmış benzinlikler, inşaatları devam ediyor. Henüz yol boyunca hız kamerası-radar-polis gibi rahatsız edici unsurlar yerleştirilmemiş huzurluca geldim 😄 yol etrafında görülecek hiçbir şey yok. Toplamda 5-6 kavşak harici yol bağlantısı yok o yüzden neredeyse hiç bir trafik ve araç çıkma tehlikesi de yok. Yeni motorumla 5000. kilometremi de yeni yolda devirdim.
    Lakin bir daha geçer misin derseniz, acelem yoksa geçmem çünkü rüzgar gerçekten genel olarak keyifsizlik yaratacak kadar hırpalayıcı ve dengesiz. Sırtınızda patch’inizle nice yollara CMR 🤟🏽

PRESIDENT
    Jackpot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Güzel bir paylaşım olmuş, eline emeğine sağlık
    "Bir ıslık çal, ben gelirim" Jackpot
    H-D Road Glide
    Road Monster

http://youtu.be/bUSt2DdWukE