Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.
    glendalebiker
    Guest

Kontak Temassizligimi , Aku problemi mi ?

Merhaba Arkadaslar,

Bu aksam yaninizda olamamamin nedeni motorum karsilastigim bir sorun.

Aksam ustu taksime gelmek icin motor'a bindigimde kontagi cevirdim, gosterge tablosu ve diger hersey normal gozukuyordu. Ateslemeye bastigim anda motorda elektrik kesildi.

Aku problemi oldugunu dusundum, servis saglayan arkadasimi aradim ve kendisinden Harley aku sarj cihazini aldim, 12 saat boyunca akuyu sarj etmemi sonrasinda kontrol edebilecegimizi soyledi.

Aku sarj cihazini alip garaja geldim, motoru bosa alip bos prizin yanina iterken anahtar isiginin yanip sondugunu gordum, sonra durup kontagi calistirdim ve sorunsuz bir bicimde atesledim....

motor'a bindim eve getirdim.

Arkadasim motor'un anahtar kontak bolumunde bir temassizlik olabilecegini soyledi, ki cok mantikli....aku'de problem olsa dusuk amper'de elektrik aksami ilk calistirmaya calistigimdaki gibi yanmazdi oyle degil mi ???

Her neyse yarin servise, goturup kontak kismini spreyleyecegiz, vede akuyu ne olur ne olmaz sarj aletine baglayacagiz...

Basiniza buna benzer bir problem geldimi ?

MAHONİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgatistan yolcugu esnasinda sebebini bilmedigimiz bir nedenle benim motosikletimde elektrik kesti. ve motoru tekrar calistirmayi basaramadik. Bulgaristandaki arkadaslarimiz sayesinde aldigimiz teknkk destekte bir suredir sadece aku ile yol yaptigimizi ve akunun tamamen bittigini ve sarj almayacak duruma geldigini bu sebeble degistirilmeai gerektigini soylediler tesisat ve regulator alternatorde sorun olmadigini soylediler ve bu bakimdan sonra 700 km yol yaptim daha herhangi bir sikintiyla karsilasmadim
    Yüksel Dündar ALTAY
    H-D ELECTRA ULTRA CLASSİC
    100.YEAR

CMR
    Ike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim başıma da benzer bir durum geldi; aküyü değiştirince sorun kalmadı.
    Öncesinde stratordan gelen akımı ölçmekte fayda var; akünün zayıflamasının nedeni düzgün şarj olmaması olabilir.

CMR
    Doktor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

her Harleyin başına gelen şeyler olur okadar üzülmeyin

MAHONİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Doktor donus yolunda motorun bayagi bi yirtiniyordu 97 harley karsisinda
    Yüksel Dündar ALTAY
    H-D ELECTRA ULTRA CLASSİC
    100.YEAR

CMR
    Doktor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

geç sen bunları senin hevesini kırmamak için sonra senden çok önce geldim

CROW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Geçmiş olsun, benim HD de de benzer bir problem olmuştu statör kaynaklı. Marmaris-İstanbul dönüşünde statörün şarzı kesmesi üzerine Aydın otoban girişine kadar farkında olmadan akünün mevcut şarzı ile gelmiş, otoban girişi ilk benzinlikte verilen mola sonrasında bir daha makinayı çalıştıramayıp otobüsle dönmüştüm. Aslında öncesinde ki marş yapmalarda ufaktan sinyal vermişti ama görmezden gelmiştim. Başkanın dediği gibi statör HD için sarf malzemesindir, yedekli olmakta fayda var vede kontrol ettirmekte.
    Hangi Limana Gideceğini Bilmeyen Gemiye, Rüzgarın Faydası Olmaz!!

HD Softail Springer-QUEEN

Benzer bir durumu ben akü kutup başlarının gevşek olmasından dolayı yaşamıştım. Sıktım geçti bitti
    Sen yaz.. Ben satır aralarını okurum...

CMR
    dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Forumda dolaşırken konuyu gördüm, benzer durumla ilgili sıkıntımı paylaşıp bir fikir almak istedim...
    Yaklaşık 30 dk ve daha fazla yolculuktan sonra (yani motor iyice ısındıktan sonra), durup en fazla 5 dk sonra tekrar çalıştırmak istediğimde çalışmıyor, akü bitmiş gibi davranıyor (marş basmıyor). 15 dk dinlendiriyorum canavar gibi çalışıyor. Yani uzun süre aradan sonra çalışıyor, sorun yok. Aküyü ölçtüm, kontrol ettim bir sıkıntı yok, alternatörden yeterli akım geliyor, kabloları da kontrol ettim, sorunu bulamadım. Yani 5 dk gibi kısa süre sonra motor çok sıcakken çalışmıyor, 15 dk sonra çalışıyor.
    Kendimce deneme amaçlı kısa farı devreden çıkardım, çalıştırırken far yanmadığı için sanki aynı sıklıkta yapmıyor gibi geldi bana ama ara ara aynı problem devam ediyor.
    Bu çok ilginç ve farklı sorunun sizce sebebi, çözümü nedir?