Toplam 10 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Konu: UCUZ LASTİK

PRESIDENT
    Jackpot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

UCUZ LASTİK

Epeyce uzun zamandır lastik ihtiyaçlarımız için bir çözüm üretmeye kafamı takmıştım ve araştırıyordum. Özellikle Harley Davidson için Dunlop Beyaz yanak lastik, piyasada 1.000 / 1.200 Tl gibi fiyatlara çiftini satanların aslında 700 Tl. civarında bir rakama temin ettiklerini duymuştum.

Neyse lafı fazla uzatmaya gerek yok arkadaşlar.Deri yelek mont satan, krom aksesuar satan lastik satarsa olacağı bu. Tablo aşağıdaki linklerde mevcut.

1. En cazip ve diğer satanlarında temin ettiği adres burası;
    http://www.lastix.com/?urun-2618-DUN...2H-Lastik.html

2. Japon motorlar için aksesuar getiren en bilindik marka olmasına rağmen sanal ortamın nimetlerinden faydalanan firma;
    http://www.ozenmotor.com.tr/DUNLOP-M...8-_1391.html#0

3. Bilindik deri yelek mont vs.. satan bir firma ne işin var senin lastikle. Ama oda sanal ortamın nimetlerinde faydalanan bir firma;
    http://www.hudsonderi.com/?urun-2439...--657228-.html

Arkadaşlar kullanmakta olduğumuz motorların lastik vs.. gibi sarf malzemeleri aslında diğer motorlara göre çok pahallı değil, sadece sürücüler olarak bizler bence tembeliz. Yeterince araştırmacı olmadığımızı düşünüyorum.

Lütfen başlığın altına lastik dışı farklı cazip malzemeleri yazmayınız. Farklı bir başlık açarak bilgi paylaşımına gidiniz.
    "Bir ıslık çal, ben gelirim" Jackpot
    H-D ELECTRA GLIDE ULTRA LIMITED
    Road Monster

http://youtu.be/bUSt2DdWukE

Eileithyia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu konu benim çok işime yarayacak, teşekkürler başkan.
    Ben lastiğin lastikçiden alınması gerektiğini düşünenlerdenim. Hudson iyidir hoştur ama kimsenin aklına lastik alırken Hudson gelmeyeceği gibi, ellerinde mal var ise eski tarihli olabileceğini düşünüyorum.
    Find Yourself

Honda Shadow 750

PRESIDENT

Alıntı Eileithyia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu benim çok işime yarayacak, teşekkürler başkan.
    Ben lastiğin lastikçiden alınması gerektiğini düşünenlerdenim. Hudson iyidir hoştur ama kimsenin aklına lastik alırken Hudson gelmeyeceği gibi, ellerinde mal var ise eski tarihli olabileceğini düşünüyorum.
    Kimsenin elinde lastik yok istanbul da siparişte aldıkları önödeme ile lastik siparişi geçip onlarda getirtiyor zaten
    Road Monster

VICE PRESIDENT
    Achille - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu konularda tembel ve aceleci davranmamak gerekiyor. Bende 15-20 gün önce aldım. Öncesinde 3-5 günlük internet mesaisi ve biraz telefon trafiğiyle Pirelli,dunlop,metzeller ve bilumum markalarda araştırdım en uygun Buz Motor Michelinde(ön,arka takma dahil 600tl) buldum ve taktırdım. Mesela hepimizin bildiği bir X şirketinden fiyat alayım dedim, ellerinde olmadığını piyasadan temin edebileceğini söyledi ve Pirelli için 1000TL fiyat verdi. Aynı markayı bende araştırdım 620Tl'ye buldum Yani +400 işçilik Biraz üşengeç davranıp amaaan gidip bırakayım motoruda taksınlar versinler işte diye düşünürseniz, gerçekten "takarlar" Öncelikle lastiğinizin üzerinde yazan ebatları biryere not alıp, lastik ebatlarıyla internette arama yaparak ulaşılan çeşitli markalara ait telefonlardan pazarlık yapılır. Alınan fiyatlar değerlendirilir,karar verilir ve alınır....
    Alper ŞİLE
    Harley Davidson / Electra Glide Rushmore

Don't Dream Your Ride, Ride Your Dreams....

ERKO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beyaz yanak Harley lastik bulma işi biraz zor. Zaten başkanın da dediği gibi elde bulunmuyor bu tarz lastikler, sipariş ile geliyor. daha önceleri TTnin ve B. motor kampanyaları olmuş belli adette getirmiş duyurusunu yapmışlar ama son zamanlarda duymadım. ben bir çok yere sordum mart ayında. lastix olsun başka yerler olsun.. Ef..e o zaman nispeten uygun fiyat verdi ama ücretin tamamını peşin istedi 20 gün sonra lastik gelir dediler. Yemedi açıkçası. B. motor 1350TL teklif verdi. sökme takma hariç. öh dedim. O.. Usta sökme takma iç lastik dahil yaptı o paraya üstelik . lastik tarihleri de yepisyeniydi. 1 sene önce yamahanın lastiklerini buz motorda 500e değiştirmiştim.
    HD
    Softail Deluxe'06
    --------------------
    Lord, let me live until I die

CROW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende 2-3 hafta süren aramalardan sonra geçen sezon emektar HD nin lastiklerini Buz Motor Ferhat'ta değiştirmiştim. 2 lastiğe 500, 2 iç lastik ve montajada 90 vermiştim. Sonra bir arada gidip 50 liraya Mustafa usta ya jantların akort ayarlarını yaptırmıştım. Bunu da atlamamanızı öneririm. Bu arada o dönem aldığım michelin lerden kuru zeminlerde çok memnun olmama rağmen ıslak zemin tutuşundan bilhassa yağışın az olduğu dönemlerde pek memnun kalmamıştım. Gerçi bu ayrı bir başlığın konusu olacaktır
    Hangi Limana Gideceğini Bilmeyen Gemiye, Rüzgarın Faydası Olmaz!!

HD Softail Springer-QUEEN

PRESIDENT

Alıntı CROW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçi bu ayrı bir başlığın konusu olacaktır
    Olurmu hiç Crow, ıslak zeminde kaymışsın tabiki yazacaksın, zaten 3 ayda 1 konuya yazıyorsun
    Road Monster

Alıntı Jackpot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olurmu hiç Crow, ıslak zeminde kaymışsın tabiki yazacaksın, zaten 3 ayda 1 konuya yazıyorsun
    Haklısın Başkanım ne desen
    Yeni yılla beraber düzeni oturtacağım umarım.

Bu arada Çeşme den döndüğümüz havayı hatırlarsınız. O şekil yağışlarda sorun çıkarmamakla beraber ( ki motor yol almakta bile zorluk çekiyordu) tozlu zeminlerde ve göllenme öncesi hafif ıslaklıklarda yer temasını kesme ve lastik kitleme gibi sorunlara sebep oluyordu. Sanırım hamur yapısından.

Alıntı CROW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın Başkanım ne desen
    Yeni yılla beraber düzeni oturtacağım umarım.

Bu arada Çeşme den döndüğümüz havayı hatırlarsınız. O şekil yağışlarda sorun çıkarmamakla beraber ( ki motor yol almakta bile zorluk çekiyordu) tozlu zeminlerde ve göllenme öncesi hafif ıslaklıklarda yer temasını kesme ve lastik kitleme gibi sorunlara sebep oluyordu. Sanırım hamur yapısından.
    Bencede hamur yapısından olmalı biraderin motorundada (Deauville) mıchelin var şartlar ne olursa olsun motor yol tutuyor..
    ROUTE

Alıntı ALBATROS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bencede hamur yapısından olmalı biraderin motorundada (Deauville) mıchelin var şartlar ne olursa olsun motor yol tutuyor..
    Doğrudur Albatros, yanlış hatırlamıyorsam benimki Michelin Route serisiydi. Belkide hamurda sertleşme sorunu vardı kimbilir