Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

TURBO HARLEY'LER...

İnsanoğlu yapısı gereği, her şeyde olduğu gibi motorsiklet konusundada ''daha çok'' demiş ve motorsikletler de TURBO olayına gitmişler.
    Genelde arabalarda alışık olduğumuz, fakat motorsikletlerde pek aşina olmadığımız Turbo Şarj denilen ''Tam Dolum'' prensibini motorsikletlere uyarlamışlardır.
    Aşağıda konuyla ilgili görseller ve bilgiler yer almaktadır, iyi seyirler

TURBO ŞARJ PRENSİBİ

Turboşarj bir mil üzerinde bulunan türbin ve pompadan meydana gelir. Türbin egzoz manifolduna, pompa emme manifolduna bağlıdır. Egzoz manifoldundan basınçla çıkan gazlar türbini döndürürler, aynı mil üzerinde bulunan pompa hareketini türbinden alır ve emme hattından gelen temiz havayı basınçlı bir şekilde silindirlere gönderir. Böylece sabit hacimde bulunan silindirin içine daha fazla hava girmiş olur.

Alttaki fotoda ise kırmızı ok egsoz gazının takip ettiği yolu, mavi ok ise temiz havanın takip ettiği yolu gösteriyor…
    Silindirden çıkan egsoz gazı kırmızı yolu takip ederek turbo pervanesini döndürüyor. Egsoz türbinini çeviren bu atık egsoz gazı türbinden çıkarak egsoz manifoldundan atılıyor. Egsoz gazının itiş gücüyle dönen egsoz türbini de diğer pervaneyi yani komprasör türbinini döndürüyor. Bu pervane bir tarafından hava filtresinden temiz havayı alıp, basınçla intercollera ordan da emme manifolduna gönderiyor… Bu da mavi yolla gösteriliyor…

Bu makina sanki biraz tanıdıkmı geldi ne

Fiyatları internette 4.000$ ile 5.500$ arasında değişiyor bu komple kitlerin

Ve canlı görseller

Bu alttaki videodaki Dyno testinde elde edilen verilen gerçekten etkileyici!
    227 beygir güç ve 183mph (292km) hız Ve yeni hedefleri 250 beygire çıkmakmış

Burada da 1938 model Harley'e uygulanmış Turbo var. İntercooler içine buz konuluyor

Sen yaz.. Ben satır aralarını okurum...

MAHONİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

oha diyesim ardındanda hayran olasım geldi!
    Yüksel Dündar ALTAY
    H-D ELECTRA ULTRA CLASSİC
    100.YEAR

PRESIDENT
    Jackpot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

plastikler içinde gerçek turbo bu bence, hemde portatif özelliği varmış bunun. Enerjisinide tamamen doğalgazdan üretiyormuş, ekstra katkı istenildiğinde de 2 tabak kurufasulye yeterli geliyormuş İşte domates kabuğunun gerçek açılımı

"Bir ıslık çal, ben gelirim" Jackpot
    H-D ELECTRA GLIDE ULTRA LIMITED
    Road Monster

http://youtu.be/bUSt2DdWukE

VICE PRESIDENT
    Achille - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hımm açık hava filtresini yaptım bunuda yaparım heralde, iyi fikir verdin Wolf sağol

Malzeme listesi belli birkaç boru, birkaç hortum, biraz kablo,kelepçe,koli bandı bide tribün lazım

Alper ŞİLE
    Harley Davidson / Electra Glide Rushmore

Don't Dream Your Ride, Ride Your Dreams....

Alıntı Achille Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hımm açık hava filtresini yaptım bunuda yaparım heralde, iyi fikir verdin Wolf sağol

Malzeme listesi belli birkaç boru, birkaç hortum, biraz kablo,kelepçe,koli bandı bide tribün lazım

Efece'ye bir geçmişolsun telefonu açayım ozaman...
    YAMAHA XV 950

Hayatı fazla ciddiye almayın,nasıl olsa içinden sağ çıkamayacaksınız...

AgaBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Jackpot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    plastikler içinde gerçek turbo bu bence, hemde portatif özelliği varmış bunun. Enerjisinide tamamen doğalgazdan üretiyormuş, ekstra katkı istenildiğinde de 2 tabak kurufasulye yeterli geliyormuş İşte domates kabuğunun gerçek açılımı

ahir ömrümde bu turbodan takdırmam lazım..masrafsızda..iki tabak kurufasülye bir gün gidiyor)
    YAMAHA XVS 1300 MİDNİGHT

PRESIDENT

Alıntı AgaBey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahir ömrümde bu turbodan takdırmam lazım..)

AgaBey niyetlendiysen Ahir zamanda taktırmakta kesinlikle fayda var. Karbüratörlü araba gibiymiş yanlız, hani onlar çiğ benzin atarya buda zaman zaman düşük kaliteli enerji kullanıldığında çiğ domates kabuğu atabiliyormuş. Birde Ahir zaman süresinde kullanılmayan turbolara ahir zaman sonrası oluşacak korozyonu önlemek için imam pamuk tıkayarak gönderiyormuş
    Road Monster

CMR
    Gonzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sn. Başkanım,
    Bu turbo sisbar olan motorlara takılıyomu? yoksa sis barı sökmemizmi gerekecek?
    MIDNIGHT STAR 1300A

PRESIDENT

Alıntı Gonzi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sn. Başkanım,
    Bu turbo sisbar olan motorlara takılıyomu? yoksa sis barı sökmemizmi gerekecek?
    Valla Gonzi sen turbocuysan nereye taktığın sanırım pek farketmiyordur
    Road Monster