PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HD Akü kesintisi ve kodlama

Ike
03-15-2013, 11:28 PM
Geçen sene Tekirdağ gezisine katılanlar hatırlayacaklardır; benim motosikletimde akünün zayıflamasından kaynaklanan bir elektrik kesinitisi nedeniyle güvenlik sisteminin konfigürasyonu bozulmuş ve sorunu ancak uzun uğraşlar sonunda telefonla destek alarak çözebilmiştik.

Bu, özellikle tipik strator arızaları sonucu her Harley kullanıcısının karşılaşabileceği bir problem. Şehir içinde benim örneğimde olduğu gibi telefonla destek almaya çalışır, olmazsa en kötü ihtimalde çektirirsiniz; şehir dışında telefon desteği ile halletmek zorundasınız; ülke dışında ne denerseniz deneyin son derece masraflı ve can sıkıcı olacağı aşikar.

Bu nedenle tüm Harley kullanıcılarının iş o noktaya gelmeden motosikletlerine ait kodlamayı bilmeleri ve erişilebilir bir yerde bulundurmaları sadece kendileri için değil birlikte sürdükleri herkes (ve dolayısı ile gezinin selameti) açısından son derece kritik...

Özellikle, “akıllı telefon” kullanımının yaygınlaşmasını göz önünde bulundurduğumuzda, motosikletlerimize ait bu bilgilerin derlenmiş olarak internet üzerinden erişilebilir bir yerde (=sitemizde) bulunmasının, başta bizler olmak üzere internet üzerinden bu bilgiye ulaşabilecek tüm Harley Davidson kullanıcıları için büyük önem taşıdığını düşünüyoruz.

Bu amaçla kendilerinin, birlikte sürdükleri arkadaşlarının ve sürüşün / gezinin selametini düşünen tüm Harley kullanıcısı üyelerimizden bu kodları başlık altında model ve yıl belirterek (ör: 2005 Sporster 883 XL Custom) listelemerini bekliyoruz. Kullanıcı kılavuzu (Owners Manual) olan arkadaşlarımız ilgili kodlmayı “battery disconnects and configuring” altında bulabilirler.

Ike
03-16-2013, 12:01 AM
2005 Sporster 883 XL Custom

Kontak Off’ta (kapalı) iken:
- On, off, on, off, on (açık, kapalı, açık, kapalı, açık) yapın
- Sol sinyale iki kez basın
- Sinyal lambalarının üç kez yanıp sönmesinden sonra kontağı off (kapalı) durumuna çevirin
- Yukarıdaki adımları tekrar edin
- Tekrar normal şekli ile çalıştırmayı deneyin

zerdeci
06-01-2013, 08:19 PM
Bugun bende 2005 sportster custom için alarm kodunu öğrendim bunu sizinle paylaşmak istiyorum belki lazım olur.
Km saatindeki anahtar ışığı yanıp sönerken anahtarı acc konumuna getirin, sonra iki uc saniye kadar sinyallere basılı tutun.km saatindeki anahtar ışığı seri bir şekilde yanıp sönmeye başladığında sol sinyal butunuyla şifrenin ilk rakamını adedince tıklıyoruz ve sağ sinyal(enter)a basıyoruz. Bu şifre girme işleminden sonra anahtarı ign konumuna getirin ve marşa basınız. Hayırlı yolculuklar